SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach zaprasza do Cieszyna na kolejną edycję międzynarodowego turnieju Sprawdzian z języka polskiego. Kierowany jest on do cudzoziemców uczestniczących w letnich szkołach języka, literatury i kultury polskiej, obcokrajowców czasowo przebywających w Polsce i będących przedstawicielami różnych środowisk oraz studentów innych szkół języka polskiego. Sprawdzian z języka polskiego cieszy się od początku swego istnienia rosnącym z roku na rok zainteresowaniem. W ubiegłorocznej edycji konkursu o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego wzięło udział ponad sto osób. Byli to uczestnicy XI letniej szkoły języka i kultury polskiej UŚ, warsztatów polonistycznych prowadzonych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej, do zmagań przystąpili też studenci Instytutu Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum i obcokrajowcy czasowo przebywający w różnych miejscach Polski. Tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego zdobył Siergiej Peliesa z Białorusi. Sprawdzian składa się z trzech części: dyktanda, konkursu gramatycznego i konkursu oratorskiego. Dla uczestników przygotowano liczne upominki i nagrody. Tegoroczny konkurs odbędzie się 15 sierpnia 2002 roku w Cieszynie. Uczestnikom zapewniane są nocleg i wyżywienie w dniu konkursu. Kontaktowy numer telefonu w Cieszynie: (0-33) 858 11 00 wew. 280.