GOŚCIE Z PENSYLWANII W UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Tadeusz Sławek spotka się dziś (poniedziałek 1 lipca) o godz. 16.00 z grupą amerykańskich liderów związków zawodowych oraz nauczycieli akademickich - specjalistów z zakresu prawa pracy (industrial and labour relations) i negocjacji układów zbiorowych pracy z Pensylwanii w USA. Stan Pensylwania podpisał z Województwem Śląskim list intencyjny o współpracy partnerskiej, sześcioosobowa delegacja zza oceanu będzie przebywać w regionie od 1 do 3 lipca. Wcześniej amerykańscy specjaliści gościli w poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Skład delegacji: prof. Charles McCollester – dyrektor Pensylwania Center for the Study of Labor Relations przy Indiana University of Pennsylvania, Anthony Slomkowski – były prezydent United Steel Workers of America, Nick Molnar – były przewodniczący United Mine Workers of America w stanie Pensylwania, Melanie Archangel – mediator stanowy, Michael Stout – inspektor Pracy w Homestead Steel, Kris Ring – business agent z Social Services Union.