Seminarium na temat Krajowych Ram Kwalifikacyjnych

18 października 2010 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się seminarium szkoleniowo-dyskusyjne pt. „Krajowe Ramy Kwalifikacji. Budowa programów studiów na bazie efektów kształcenia”.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia prof. UŚ dr hab. Czesław Martysz.

Celem spotkania jest zapoznanie pracowników szkół wyższych z nowymi zasadami przygotowywania programów studiów, w kontekście projektu zmiany ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym”. Projekt ten zapowiada wprowadzenie Krajowych Ram Kwalifikacji – nowego narzędzia organizacji kształcenia, dzięki któremu uczelnie mogą uzyskać znaczną autonomię w sferze dydaktyki, poprzez samodzielne budowanie programów kształcenia z zachowaniem metody właściwej dla ram kwalifikacji.

Seminarium przeznaczone jest dla osób, które będą brały udział w przygotowaniu programów studiów według nowych zasad oraz osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie wewnętrznych systemów zapewniania jakości kształcenia.

Do uczestnictwa w seminarium zachęcają: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prorektor ds. kształcenia prof. UŚ dr hab. Czesław Martysz.

Program seminarium