W KRYPCIE Z SZYMUTKĄ

Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (ale pochodzących głównie ze Śląska) zaprasza na Wieczór w Krypcie, czyli spotkanie łączące w sobie niezwykłe wystawy: Śląska mitologia i Madonny z papieru z fascynującym wykładem dr. hab. Stefana Szymutki zatytułowanym: Pisarz i region. Dzieła dopełni atmosfera kościelnej krypty zatopionej w blasku świec i muzyce dawnych mistrzów. Niecodzienne spotkanie odbędzie się w sobotę 22 czerwca w krypcie Kościoła św. Anny w Katowicach Giszowcu, początek o godz. 17.00. Dr hab. Stefan Szymutko jest pracownikiem Zakładu Historii Literatury Poromantycznej Uniwersytetu Śląskiego, autorem nominowanej w tym roku do literackiej nagrody Nike książki: Nagrobek Ciotki Cili.