DŹWIĘKI I OBRAZY

W piątek 21 czerwca 2002 r. Instytucja Filmowa "SILESIA - FILM" zaprasza na promocję książki Dźwięki i obrazy dr Iwony Sowińskiej. Spotkanie odbędzie się w Klubie Filmowym "Silesia" (Katowice, ul. Górnicza 5) o godz. 17.00. Iwona Sowińska jest pracownikiem Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie wykłada historię i teorię filmu. Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskała na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1995 roku na podstawie rozprawy zatytułowanej Dźwięk w filmie, jest autorką wielu artykułów publikowanych w czasopismach filmowych, zajmuje się głównie muzyką filmową, a także historią i poetyką filmu. Film to nie tylko obrazy, to także dźwięki. Jednak w kinie raczej słyszymy niż słuchamy traktując dźwięk za naturalne i neutralne dopełnienie obrazu. Książka Dźwięki i obrazy wydobywa filmową brzmieniowość z cienia i zaprasza do uważnego wsłuchania się w filmy.