GOŚCIE Z KANADYJSKIEGO WILFRID LAURIER UNIVERSITY NA ŚLĄSKU

Dwuosobowa delegacja z kanadyjskiego Wilfrid Laurier University gościła będzie w murach naszej uczelni w dniach od 28 do 30 maja. Głównym celem wizyty w Polsce prof. Ala Hechta (Dyrektora Laurier International Friendship Extension Program) oraz prof. Barry’ego Bootsa jest omówienie projektu umowy o współpracy między Uniwersytetem Śląskim a Wilfrid Laurier University (Ontario), której istotnym elementem będzie program wymiany studentów. Przedstawiciele W. L. University spotkają się z władzami Uniwersytetu Śląskiego (reprezentowanymi przez JM Rektora UŚ prof. Tadeusza Sławka oraz Prorektora ds. Nauki, Promocji i Współpracy UŚ prof. Janusza Janeczka – Rektora Elekta), złożą także wizytę w Instytucie Kultury i Literatury Brytyjskiej i Amerykańskiej, gdzie będą podejmowani przez jego Dyrektora – prof. Wojciecha Kalagę, oraz na Wydziale Nauk o Ziemi – tam spotkają się z prof. Andrzejem T. Jankowskim – Dziekanem Wydziału.