ZŁOTO DLA TRÓJBOISTÓW Z UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

grupa sportowców W sobotę 18 maja odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym, których gospodarzem był Uniwersytet w Białymstoku. Wśród zaproszonych 160. zawodników (z 15. szkół wyższych) nie mogło zabraknąć najlepszych: Uniwersytetów z Łodzi, Gdańska oraz Warszawy, które w swych szeregach mają zawodników wchodzących w skład kadry Polski, drużyn posiadających świetne zaplecze socjalne a także szkoleniowe. Tym serdeczniejsze słowa uznania dla reprezentantów Uniwersytetu Śląskiego, którzy po ambitnej walce zdobyli drużynowo pierwsze miejsce. Relację z przebiegu Mistrzostw przekazał nam Kornel Olszewski – kierownik naszej reprezentacji: Przed odmłodzoną reprezentacją Uniwersytetu Śląskiego postawiono w Białymstoku niełatwe zadanie utrzymania wywalczonego dwa lata wcześniej wicemistrzowskiego tytułu. Zadanie to wydawało się o tyle trudne, że w przerwie pomiędzy Akademickimi Mistrzostwami Polski, które organizowane są co dwa lata, występy reprezentacji Uniwersytetu ograniczają się wyłącznie do zawodów szczebla wojewódzkiego, na których rywalem dla nas jest od lat zaprzyjaźniona już Politechnika Śląska. Ostatni sprawdzian w połowie kwietnia tego roku - choć wypadł pozytywnie - nie zapowiadał tak olbrzymiego sukcesu, tym bardziej, że niektórzy zawodnicy na krótko przed mistrzostwami uskarżali się na dolegliwości zdrowotne. Tymczasem o zaciekłości rywalizacji o złoto podczas Mistrzostw niech świadczy fakt, że różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem wynosiła zaledwie jeden punkt podczas gdy trzecia drużyna traciła już do prowadzącego piętnaście „oczek”. Oprócz klasyfikacji uniwersyteckiej nasza uczelnia zajęła drugie miejsce w rankingu szkół wyższych. Uniwersytet Śląski, oprócz sukcesu drużynowego, może pochwalić się także przywiezieniem ośmiu medali w uniwersyteckiej klasyfikacji indywidualnej. Złoto wywalczyli Łukasz Szuster oraz Oliwer Bryniarski, srebro otrzymali Sebastian Barycza, Marek Talatycki, Jerzy Dajka i Piotr Kotulski natomiast na trzecim miejscu stanęli Marcin Sufin oraz Kornel Olszewski. Skład drużyny uzupełnili Łukasz Płaszczyk, Paweł Korzenecki, Jarosław Wawrowski oraz trener Stanisław Bonk. Aby mieć pełny obraz wydarzeń w Białymstoku należy wspomnieć o pięciu medalach w indywidualnej punktacji w kategorii szkół wyższych. Za dwa lata kolejne zawody, a co za tym idzie - jeszcze większe oczekiwania. Przed zawodnikami okres wytężonej pracy, mamy nadzieje, że odniesiony spektakularny sukces nie pójdzie na marne, a władze uczelni znajdą środki na opłaty startowe w pucharze Polski, inwestowanie w niezbędny sprzęt sportowy oraz wspieranie samych zawodników.
zobacz fotoreportaż