Wielki sukces Seniorów Judo AZS UŚ w X Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Judo Masters

18 września 2010 r. w hali sportowej w Sobótce k/Wrocławia odbyły się X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Judo Masters. W imprezie udział wzięło ponad 120 uczestników, a wśród nich zespół Masters AZS Uniwersytetu Śląskiego. W skład uniwersyteckiej drużyny weszli: Adam Górnik, nauczyciel Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ, Marek Konieczniak, Krzysztof Walisko oraz Grzegorz Księżyk. Zawodnicy podzieleni zostali na kategorie wagowe i wiekowe.

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski X Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w wadze 81 kg zdobył mgr Adam Górnik z Uniwersytetu Śląskiego. Tytuły wicemistrzów Polski zdobyli: mgr Marek Konieczniak (81kg), absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz Krzysztof Walisko (+100kg). V miejsce zajął nasz czwarty reprezentant – Grzegorz Księżyk (90kg).

M. Konieczniak, A. Górnik, K. Walisko poprzez swoje zwycięstwa zdobyli awans i prawo startu w Mistrzostwach Świata w Brazylii w 2011 roku.