Uniwersytet Śląski uczestnikiem II Ogólnopolskiego Dnia Marzeń

18 września 2010 r. w szesnastu polskich miastach, w tym w Katowicach, będzie miał miejsce II Ogólnopolski Dzień Marzeń. Organizatorem akcji jest Fundacja Mam Marzenie. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem: „Zdrowie – nasze największe marzenie” i ma na celu promuję profilaktyki chorób nowotworowych u dzieci.

Katowicki oddział Fundacji we współpracy z Uniwersytetem Śląskim przygotował Dzień Marzeń dla podopiecznych Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

O godzinie 14.00 w Sali z Sercem odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy. Małych Marzycieli czeka moc atrakcji: spektakl „Mój Teatr” w wykonaniu aktorów Teatru DIM: Marka Wita i Danuty Lewandowskiej, zabawy z Usiołkiem – maskotką Uniwersytetu Śląskiego, występ mimów, teatrzyk pt. „Tajemnicza misja Krasnala Dobroduszka” oraz rozmowa ze Sznupkiem – maskotką Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzieci będą mogły również uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez studentów UŚ: warsztatach plastycznych, akcji malowania twarzy oraz w „balonikowym zoo”.

Usiołek oraz Sznupek odwiedzą małych pacjentów, którzy ze względów zdrowotnych nie będą mogli uczestniczyć w zabawach.

Uczestnicy wydarzenia otrzymają specjalnie przygotowane na ten dzień ulotki profilaktyczne opracowane przez prof. dr. hab. med. Jacka Wachowiaka, opisujące pierwsze symptomy choroby.

Szczegóły...