facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

MARCIN WRONA W NOWYM JORKU

Marcin Wrona Krótkometrażowy film Marcina Wrony (studenta IV roku reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ), zatytułowany Magnet Man (Człowiek magnes), znalazł się wśród pozycji zakwalifikowanych do udziału w pierwszej edycji The Tribeca Film Festival, którego pomysłodawcą jest Robert De Niro. Podczas pięciodniowej imprezy (8-12 maja) w kinach Nowego Jorku będzie można obejrzeć około 160 filmów. Większość pokazów i imprez towarzyszących zaplanowano w dolnej części Manhattanu - dotkniętej wrześniowymi atakami terrorystycznymi. Inicjator Festiwalu Robert De Niro jest nie tylko mieszkańcem Nowego Jorku, ale również współwłaścicielem działającej tam wytwórni filmowej Tribeca Films. Idei ożywienia tej części miasta, której mieszkańcy nie poradzili sobie jeszcze z traumatycznymi wspomnieniami, przyklasnęły władze miasta i przedstawiciele środowisk twórczych. W niedzielnej uroczystości wręczania nagród, którą poprowadzą amerykańska aktorka Reese Witherspoon i Brytyjczyk Colin Firth, wezmą udział m.in. Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swank, Sandra Bullock, Jeff Bridges i Peter Falk. Marcinowi Wronie życzymy sukcesu w filmowym “wielkim świecie”!