WYRÓŻNIENIE ZA CAŁOKSZTAŁT DLA TERESY PECOLD

Z wielka radością informujemy o sukcesie pani Teresy Pecold (związanej od wielu lat ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego), która otrzymała wyróżnienie za całokształt pracy trenerskiej w plebiscycie Komisji Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego: Trenerka Roku 2001. Celem plebiscytu, organizowanego po raz pierwszy w kategorii "kobiecej", jest popularyzacja sportu kobiet i promowanie wybitnych indywidualności trenerskich. Statuetki w wykonaniu Tomasza R. Sikory wręczyła laureatkom i laureatom plebiscytu Przewodnicząca konkursowego jury Irena Szewińska - Przewodnicząca Komisji Sportu Kobiet, Wiceprezes PKOl, członek MKOl. Uroczystość odbyła się we wtorek 7 maja w warszawskim Klubie Olimpijskim. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: 1. Dla trenerki za osiągnięcia w 2001 roku: otrzymała Iwona Mydlarz-Chruścińska - absolwentka AWF Katowice, trener I klasy łyżwiarstwa figurowego z 26-letnim doświadczeniem zawodowym, trener Programu Przygotowań Olimpijskich w Salt Lakę City 2002 i Turyn 2006. 2. Dla trenera pracującego z kobietami za osiągnięcia w 2001 roku: otrzymał Andrzej Drużkowski - trener zespołu żeńskiego MKS Lubella Montex Lublin, który w 2001 r. zdobył Klubowy Puchar EHF. 3. Dla trenerki lub trenera pracującego z kobietami za całokształt pracy: otrzymali: Klaudia Majorowa - trener kl. I w badmintonie, od 1997 roku szkoleniowiec kadry narodowej seniorek i juniorów, Marina Jagiełło - dr wychowania fizycznego, pracuje w Zakładzie Gier Zespołowych warszawskiej AWF, Andrzej Piątek - trener kobiet grupy MTB w kolarstwie, prekursor tej dyscypliny, Marek Szerszyński - znakomity kolarz, po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem - trener kobiet w kolarstwie szosowym, Longin Szmit - trener florecistek Sietom AZS AWF Gdańsk, wychowawca srebrnych medalistek olimpijskich z Sydney.
Dodatkowe wyróżnienie za całokształt pracy trenerskiej przyznano właśnie pani Teresie Pecold, która w latach 1965-1982 występowała jako zawodniczka w pierwszoligowych zespołach piłki ręcznej: AZS AWF Warszawa, Azoty Chorzów i AZS Katowice. Wielokrotna reprezentantka kraju. Po zakończeniu kariery sportowej rozpoczęła pracę z zespołami kobiecymi Ruchu Chorzów. AKS Chorzów i AZS Katowice. W latach 1983-2000 współpracowała w szkoleniu kadry narodowej kobiet, zajmując się przygotowaniem bramkarek. Wychowała cała plejadę najwyższej klasy zawodniczek. Aktualnie pracuje jako starszy wykładowca na Uniwersytecie Śląskim i aktywnie współpracuje z klubami oraz ZPRP w zakresie szkolenia trenerów i specjalistycznego treningu bramkarek. Serdecznie gratulujemy zaszczytnego wyróżnienia!