RYBNICKIE MEDALE DLA REKTORÓW UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Herb Rybnika JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Tadeusz Sławek oraz Prorektor ds. Nauki, Promocji i Współpracy UŚ prof. Janusz Janeczek (Rektor Elekt) zostaną uhonorowani pamiątkowymi medalami, będącymi wyrazem uznania władz Rybnika za wkład w rozwój miasta. Ceremonia odbędzie się w piątek 10 maja w ramach uroczystej gali w Rybnickim Centrum Kultury uświetniającej obchody jubileuszu osiemsetlecia istnienia miasta, początek o godz. 15.00. W programie gali znajdzie się także m.in. odczyt prof. dr hab. Antoniego Barciaka (Kierownika Zakładu Nauk Pomocniczych Historii w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego). Uroczystość uświetni koncert Filharmonii Rybnickiej i połączonych chórów okręgu rybnickiego wraz z gościnnie występującym chórem z greckiej Larissy. W imieniu Rektora Uniwersytetu Śląskiego, który niestety nie będzie mógł wziąć udziału w piątkowej gali, medal odbierze Rektor Elekt.