facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

KATOWICE W PARADZIE SCHUMANA

europlakat Studencki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Śląskiego Katowice został zaproszony do wzięcia udziału w warszawskiej Paradzie Schumana, która przejdzie w sobotę 11 maja Traktem Królewskim od Zamku Królewskiego do Ronda de Gaulle`a. Parada jest jedną z wielu imprez organizowanych przez Fundację im. Roberta Schumana w ramach IX Polskich Spotkań Europejskich - od dziewięciu lat zawsze w okolicach Dnia Europy (9 maja). To inicjatywa będąca największym pozarządowym świętem europejskim w naszym kraju. Zespół Katowice wystąpi na paradzie w strojach śląskich, a na scenie Festynu Europejskiego na Nowym Świecie zaprezentuje folklor Beskidu Śląskiego. Spotkania (zaplanowane w tym roku na 6-12 maja) stanowią forum do przedstawienia i promocji Polski oraz jej stolicy jako metropolii o europejskim charakterze. Przedstawiciele setek organizacji pozarządowych, politycy, dyplomaci i naukowcy angażują się w to europejskie święto, wymieniają poglądy, doświadczenia, prowadzą dyskusje. Polskie Spotkania Europejskie 2002 będą obejmą następujące projekty: · seminaria i konferencje na terenie całej Polski; · uroczyste otwarcie na Zamku Królewskim; · kolorową i wesołą Paradę Schumana, w której weźmie udział kilka tysięcy osób, po niej nastąpi festyn europejski na Nowym Świecie; · zlot szkolnych klubów europejskich i seminaria organizowane przez znaczące instytucje warszawskie - włącznie z Miastem Stołecznym, dla ponad tysiąca osób; · konferencja europejska z udziałem prelegentów decydujących o polityce europejskiej w Polsce i w Unii Europejskiej. Tymczasem wszystkich miłośników folkloru członkowie i opiekunowie zespołu zapraszają na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek i środę w godzinach od 17.00 do 21.00. Siedziba Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” mieści się w budynku Rektoratu, przy ul. Bankowej 12, p. 402.