Spotkanie zespołów folklorystycznych z władzami Sosnowca

zespoły

31 sierpnia 2010 r. w Urzędzie Miasta w Sosnowcu miało miejsce spotkanie władz miejskich z przedstawicielami XXIII Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

W spotkaniu udział wzięli: prezydent miasta Sosnowca Kazimierz Górski, przewodniczący Rady Miejskiej miasta Sosnowca Daniel Miklasiński, naczelnik wydziału kultury miasta Sosnowca Paweł Dusza, dyrektor MSFF i kierownik Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Barbara Uracz oraz reprezentacje zespołów z Turcji, Białorusi, Rosji, Argentyny i Senegalu.

Prezydent miasta Kazimierz Górski przekonywał o przywiązaniu mieszkańców Sosnowca do corocznych wydarzeń festiwalowych, a dyrektor Barbara Uracz przedstawiła władzom krótką historię każdego z zespołów.