DZIEWIĄTY WIECZÓR AKADEMICKI

Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ma zaszczyt zaprosić na Dziewiąty Wieczór Akademicki, tradycyjnie połączony z występem artystów z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Honorowym gościem Wieczoru będzie Redaktor Naczelny "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki, który zaprezentuje wykład zatytułowany: Kościół w świecie zmieniającej się kultury. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w czwartek 9 maja, jak zwykle w auli im. Kazimierza Lepszego (budynek Rektoratu przy ul. Bankowej 12 w Katowicach). Mile widziani będą wszyscy przedstawiciele społeczności akademickiej. PROGRAM KONCERTU: 1. F. Mendelssohn – aria Jeruzalem z Oratorium Paulus 2. J. S. Bach – aria Seufzer, Tränen, Kummer, Not z Kantaty BWV 21 3. J. S. Bach – aria Quia respexit z Magnificat 4. J. Haydn – recitativ i aria Gabriela Auf starkem Fittiche z II części Oratorium Stworzenie świata 5. G. B. Pergolesi – aria Violit suum ze Stabat Mater 6. G. B. Pergolesi – duety: Quis est homo qui non fleret i Sancta Mater, istud agas ze Stabat Mater 7. G. B. Pergolesi – arie: Fac ut portem i Que moerebat ze Stabat Mater 8. H. Purcell – aria Dydony z III aktu opery Dydona i Eneasz 9. E. Pałłasz – Matki Człowieczej Lament 10. St. Niewiadomski – pieśń Dzwony z cyklu Jaśkowa dola. Wykonanie: Aleksandra Szafir – sopran (poz. 1-5), Anna Patrys – mezzosopran (poz. 7-10) oraz Robert Marat – fortepian.