facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Śląska Noc Naukowców 2010

SNN

24 września 2010 r. odbędzie się Śląska Noc Naukowców. Wydarzenie organizują śląskie uczelnie: Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska oraz Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego. W tym roku do współpracy włączyła się również Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego. Zakres terytorialny wydarzenia, poza Katowicami i Gliwicami, obejmie również Rybnik, Zabrze, Sosnowiec i Cieszyn.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem „Nie spać, zwiedzać!”. Śląską Noc Naukowców cechuje niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, komentarze znanych i lubianych naukowców, szalone eksperymenty prowadzone z badaczami, odpowiedzi na pytania, które od zawsze nurtowały ludzkość.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu Europejska Noc Naukowców, który powstał w 2005 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Wydarzenie ma na celu zachęcenie młodych ludzi do nieustannego poszerzania wiedzy i promocję szeroko pojętej nauki. Od 2005 roku w ramach Europejskiej Nocy Naukowców w ostatni piątek września we wszystkich krajach Unii Europejskiej odbywają się wykłady, pokazy, odczyty, wystawy i konkursy. Nauka nie musi być nudna, aby się o tym przekonać, na tę jedną noc każdy może być naukowcem.

 

Program imprez Śląskiej Nocy Naukowców, organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie:

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.