Warsztaty zoologiczne w ramach projektu „Zielnik Śląski”

W lipcu 2010 r. członkowie Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Przyrodników Planeta we współpracy ze Śląskim Centrum Edukacji i Rehabilitacji „Arteria” zrealizowali kolejny etap projektu edukacji ekologicznej osób niepełnosprawnych intelektualnie pt. „Zielnik Śląski”.

W siedzibie Śląskiego Centrum Edukacji i Rehabilitacji odbyły się zajęcia poświęcone tematyce owadów egzotycznych. W spotkaniu wziął udział Paweł Domagała z Uniwersytetu Opolskiego, specjalista w dziedzinie owadów tropikalnych. Specjalnie dla uczestników wydarzenia gość przywiózł kolekcję motyli, chrząszczy i pająków egzotycznych. W pasjonujący sposób opowiadał o bogactwie faunistycznym świata.

Zajęcia zakończyły: projekcja filmu „Mikrokosmos”, przestawiającego niezwykłe życie mikroskopijnych mieszkańców łąki oraz prezentacja multimedialna dotycząca mimikry - strategii kamuflażu w świecie zwierząt.