Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” na Festiwalu Kultury i Smaków Food Culture

Od 9 do 18 lipca 2010 roku Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego wystąpi na Festiwalu Kultury i Smaków Food Culture w Strasburgu. Festiwal ma na celu promocję kuchni regionalnych oraz kultury i folkloru regionów Europy. Zespół przedstawi tańce śląskie, cieszyńskie, istebniańskie.

Zaprezentowanie tradycji kulturowych i kulinarnych województwa śląskiego podczas Festiwalu Kultury i Smaków Food Culture w Strasburgu to część konsekwentnie prowadzonych przez samorząd województwa śląskiego szerokich działań promocyjnch przyczyniających się nie tylko do rozwoju turystyki, ale przede wszystkim do zmiany wizerunku regionu i wzrostu liczby inwestorów (zarówno krajowych jak i zagranicznych), a tym samym do jego rozwoju gospodarczego.

O wydarzeniu napisał również Dziennik Zachodni pdf