facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

XIII spotkanie The Nordic Network for Research on Psychology and Law

Logo The Nordic Network for research on Psychology and Law

Od 22 do 23 września 2017 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbywać się będzie spotkanie Nordic Network Research on Psychology and Law (NNPL) zorganizowane przez pracowników Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

W dwudniowym spotkaniu międzynarodowej grupy psychologów sądowych udział wezmą badacze reprezentujący: Åbo Akademi University w Turku (Finlandia), Uniwersytet w Gothenburgu (Szwecja),  Uniwersytet w Uppsali (Szwecja), Uniwersytet w Tallinnie (Estonia), Uniwersytet w Tartu (Estonia), Uniwersytet w Portsmouth (Wielka Brytania), Uniwersytet w Sheffield (Wielka Brytania), Uniwersytet w Oslo (Norwegia), Uniwersytet Gdański oraz Uniwersyt Śląski.

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. wykład plenarny prof. Siegfrieda L. Sporera pt. „Reading Meta-analyses in Detecting Deception and Eyewitness Research: A Critical Consumer's Guide”. Podczas spotkania zarząd Nordic Network for Research on Psychology and Law ogłosi również decyzję o włączeniu do sieci naukowej Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej UŚ jako pierwszego ośrodka z Europy Środkowo-Wschodniej.