facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Rozstrzygnięcie konkursu na fanfarę Uniwersytetu Śląskiego

Miniatura plakatu promującego konkurs kompozytorski

25 września 2017 roku w Katowicach odbyło się posiedzenie jury konkursu kompozytorskiego na fanfarę Uniwersytetu Śląskiego. Konkurs adresowany był do kompozytorów związanych z uczelnią, a propozycje utworów na tradycyjny kwintet instrumentów dętych blaszanych przyjmowane były do końca sierpnia.

Podczas posiedzenia wyłoniono zwycięzców konkursu, do którego zgłoszono 34 kompozycje. Wszystkie prace spełniały warunki regulaminu.

Nagrodę główną w wysokości 5 000 zł przyznano Dariuszowi Górniokowi, godło STEIN9, za utwór „Fanfare 1“.

W konkursie przyznano również wyróżnienia:

• I wyróżnienie i 1 500 zł otrzymał Krzysztof Ryś, godło Proteus, za utwór „Vox Populi“,
  • II wyróżnienie w wysokości 1 500 zł otrzymał Dariusz Górniok, godło Tel2200, za utwór „Fanfare 2“,
  • III wyróżnienie i 1 500 zł przyznano Dominikowi Mazurowi, godło oliVier2017, za utwór „Fanfara UŚ“.

Jury obradowało w składzie:

• przewodniczący prof. zw. dr hab. Aleksander Lasoń –  Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,
  • prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • dr Małgorzata Mendel – prodziekan Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego – sekretarz konkursu,
  • Joanna Wnuk-Nazarowa – dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach,
  • prof. zw. dr hab. Eugeniusz Knapik – kierownik Katedry Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Podczas posiedzenia JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego zdecydował o wykonaniu i nagraniu utworów, które otrzymały nagrodę główną i pierwsze wyróżnienie.