facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Osobliwości Świata Fizyki 2017

grafika promująca Osobliwości Świata Fizyki

Od 5 do 29 września 2017 roku w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będą XXXIII Osobliwości Świata Fizyki. Pokazy oraz wykłady będą miały miejsce w salach audytoryjnych Instytutu Fizyki (Katowice, ul. Uniwersytecka 4).

Spotkania w ramach Osobliwości Świata Fizyki organizowane są przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku. Ich tematyka związana jest z programem szkolnym. W tym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mieli okazję wysłuchać wykładów: „Elektromagnetyzm wokół nas”, „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz!”.

Dr Jerzy Jarosz demonstruje jedno z doświadczeń

fot. „Gazeta Uniwersytecka UŚ”

Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja – osobiście w Pracowni Dydaktyki Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) lub telefonicznie pod numerem 32 359 11 70. Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku: www.facebook.com/pracowniadydaktykifizyki.

Informacje (pdf)

Opis wykładów (pdf)