GOŚCIE Z FINLANDII W UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

logo Przez cały tydzień (6-12 kwietnia, od soboty do piątku) gościć będą w murach Uniwersytetu Śląskiego przedstawiciele Pohjois-Savo Polytechnic z Finlandii: pani Tuula Linnas (Head of Business School) oraz pan Olli-Pekka Kahkoanen (Head of School of Engineering). Program pobytu w Polsce przewiduje, oprócz wycieczki do Krakowa i Wieliczki, wizyty w Kolegium Języka Biznesu, Szkole Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego, Instytucie Informatyki Wydziału Techniki UŚ i Akademii Ekonomicznej w Katowicach. We wtorek 9 kwietnia odbędzie się w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego spotkanie, prowadzone przez Prorektora ds. Nauki, Współpracy i Promocji UŚ prof. dr. hab. Janusza Janeczka, w którym udział wezmą m. in.: prof. dr hab. Barbara Kożusznik (Dyrektor Szkoły Zarządzania), dr Piotr Mamet (Zastępca Dyrektora KJB) i Adam Kurzeja (Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą UŚ). Pohjois-Savo Polytechnic jest jedną z największych interdyscyplinarnych szkół wyższych we wschodniej części Finlandii. Wielu spośród ok. 5 tysięcy studentów Politechniki wybiera prowadzone w języku angielskim studia w School of Business and Administration. Oferta Pohjois-Savo Polytechnic obejmuje także system edukacji ustawicznej, kursy językowe i kulturowe oraz program wymiany międzynarodowej studentów i pracowników naukowych. Na szeroką skalę prowadzona jest współpraca uczelni z lokalnymi społecznościami i przedsiębiorcami. Politechnika utrzymuje kontakty z partnerskimi instytucjami w blisko 30 krajach świata. Jedną z nich jest Uniwersytet Śląski.