I Mistrzostwa Śląska w grze w gumę

24 czerwca 2010 r. o godz. 11.00 na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku - pomiędzy halą wystaw „Kapelusz” a kanałem regatowym - rozpoczną się I Mistrzostwa Śląska w grze w gumę. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i kategoria „open” (od 15 lat). Do zawodów zgłaszać się muszą trzyosobowe drużyny. Skakanie odbywać się będzie na czas. Pomiarem czasu oraz prawidłowym przebiegiem rywalizacji zajmować się będą harcerze. Ewentualne spory rozstrzygnie pięcioosobowe jury.Uczestnicy skakać będą w tzw. gumę arabską. Przed rozpoczęciem organizatorzy zaprezentują prawidłowe wykonanie zadań. Do finału przechodzą cztery najlepsze drużyny wyłonione w drodze eliminacji. Do zawodów można zgłaszać się także w dniu imprezy do godziny 10.30.

W akcję włączył się Uniwersytet Śląski, który reprezentować będą: Elżbieta Pypłacz, kierownik Biura Promocji i Imprez Akademickich, Katarzyna Adamek z Działu Organizacyjno-Prawnego oraz Magdalena Uchnast, studentka III roku kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym i I roku historii sztuki na Wydziale Nauk Społecznych. We wspólnej zabawie wezmą rownież udział studenci Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Naszych zawodników dopingować będzie Usiołek – maskotka Uniwersytetu Śląskiego.