RANKING SZKÓŁ WYŻSZYCH W NAJNOWSZYM NEWSWEEKU

W poniedziałkowym numerze Newsweeka z 25 marca ukazał się ranking wyższych uczelni w Polsce. Według Autorów zestawienia najbardziej miarodajnym kryterium oceny danej uczelni są odpowiedzi na pytania: Po jakich studiach najłatwiej dziś zdobyć pracę i jakich absolwentów poszukują pracodawcy? Ranking przeprowadzono wśród 350. firm (z czego odpowiedziało 308) branży przemysłowej, budowlanej, handlowej, transportowej, doradczej i instytucji finansowych. Na tej podstawie otrzymano informację o tym, ilu absolwentów do 30. roku życia zatrudniają firmy na stanowiskach operacyjnych, kierowniczych i dyrektorskich. Na 16 uwzględnionych w rankingu uniwersytetów polskich Uniwersytet Śląski zajmuje dobre, siódme miejsce. Wyprzedzamy m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, czy Uniwersytet Wrocławski. Liderami rankingu są: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, czy UMK w Toruniu.