Pracownicy UŚ nagrodzeni Laurami Umiejętności i Kompetencji

logo Laurów Umiejętności i Kompetencji

W czwartek 5 stycznia 2017 roku w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji – nagród, którymi honorowane są wybitne osobowości życia publicznego wnoszące nieoceniony wkład w rozwój kraju i jego wizerunek w świecie oraz firmy, instytucje i organizacje, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

Wśród laureatów znajdują się osoby związane z Uniwersytetem Śląskim:

• pełnomocnik rektora ds. Archiwum Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Antoni Barciak, który otrzymał Złoty Laur w kategorii kultura,
  • dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Czesław Martysz, który został wyróżniony Platynowym Laurem „Pro Publico Bono”,
  • ks. arcybiskup dr Wiktor Skworc – metropolita katowicki, Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, który został uhonorowany Diamentowym Laurem,
  • prof. dr hab. Ewa Chojecka, prof. em. – była kierownik Zakładu Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego – wyróżniona Platynowym Laurem „Kultura i Media”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Regionalnej Izby Gospodarczej.

Laureaci podczas jubileuszowej gali

Fot. materiały organizatora