WYNIKI SONDAŻU WYBORCZEGO W UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

Na posiedzeniu Kolegium Elektorów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w poniedziałek 18 marca przeprowadzony został sondaż wyborczy na funkcję rektora Uniwersytetu Śląskiego na kadencję 2002/2005. Jak poinformowała Uczelniana Komisja Wyborcza: na posiedzeniu według listy obecnych było 181. spośród dwustu elektorów uprawnionych do głosowania (głosowało 181. elektorów, oddano 179 ważnych głosów, nieważnych dwa). Niekwestionowanym zwycięzcą sondażu jest prof. dr hab. Janusz Janeczek - Prorektor ds. Nauki, Współpracy i Promocji Uniwersytetu Śląskiego. Wynik przeprowadzonego sondażu jest następujący: 1. Janusz Janeczek - 85 2. Jerzy Zioło - 23 3. Krystian Roleder - 22 4. Wiesław Banyś - 9 5. Jan Iwanek - 4 6. Tadeusz Miczka - 4 7. Maksymilian Pazdan - 4 8. Józef Bańka - 3 Po dwa głosy otrzymali: Wojciech Kalaga, Genowefa Grabowska, Andrzej Radziewicz–Winnicki, Kazimierz Zgryzek, Jerzy Warczewski i Manfred Uglorz; po jednym głosie: Roman Ger, Małgorzata Domagała, Andrzej Jankowski, Stanisław Kucharski, Wojciech Kojs, Kazimierz Marszał, Marek Piechota, Zofia Ratajczak, Krzysztof Rolleder, Halina Rusek, Iwona Szarejko, Kazimierz Ślęczka i Kazimiera Wódz. Uczelniana Komisja Wyborcza informuje także o ostatecznym terminie zgłaszania kandydatów na rektora, który upływa w piątek 22 marca o godz. 15.00. Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się w Dziale Organizacyjno–Prawnym, mieszczącym się na parterze budynku Rektoratu przy ul. Bankowej 12 w Katowicach (pokój nr 1), tel.: 2037306. W celu ułatwienia szybszego umieszczenia informacji w sieci elektronicznej przekazujemy prośbę Przewodniczącej Uczelnianej Komisji Wyborczej prof. dr hab. Stanisławy Kalus o składanie zgłoszeń kandydatów na rektora i prorektorów również w formie elektronicznej (na dyskietce).