facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Profesor Jan Węglarz doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego

Senat Uniwersytetu Śląskiego zdecydował o nadaniu tytułu doktora honoris causa profesorowi Janowi Węglarzowi, wybitnemu uczonemu, światowej sławy informatykowi o ogromnym dorobku naukowym, inicjatorowi i twórcy infrastruktury informatycznej dla środowiska naukowego w Polsce. Profesor Jan Węglarz jest członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk, dyrektorem Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej, doktorem honoris causa kilku wyższych uczelni. Uroczystość odbędzie się w środę 2 lipca o godz. 13.00 w Muzeum w Sosnowcu przy ul. Chemicznej 12.

Dla osób chcących wziąć udział w uroczystości zapewniony będzie transport sprzed rektoratu UŚ. Minibusy do Sosnowca odjadą o godz. 11.45. Powrót planowany jest ok. 15.30.

Wykład:
Od e-infrastruktury do e- nauki
Jan Węglarz
Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej