facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

„Stop narkotykom”. Finał konkursu filmowego

stop

Dobiega końca konkurs filmowy na antyreklamę narkotyków „Bierzesz – przegrywasz”. Konkurs, obywający się w ramach kampanii społecznej „Stop Narkotykom”, organizowany jest przez Komendę Miejską Policji w Katowicach, Fundację „Uśmiech Dzieciom” oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Już 11 czerwca 2010 r. poznamy zwycięzców i najlepsze prace. O godz. 10.30 w katowickim Centrum Sztuki Filmowej odbędzie się finałowy przegląd filmowy. Uczestnikiem wydarzenia będzie dziekan Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz, która obok nagród rzeczowych, zapewniła zwycięzcom udział w warsztatach reżyserskich, prowadzonych przez sławy polskiej kinematografii.

Do projektu aktywnie włączył się artysta Maciej Kot, który napisał scenariusz filmu promującego akcję oraz wystąpił w nim w roli narkomana. Artysta jest twarzą reklamową kampanii.

Patronat nad kampanią społeczną objęli: marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski, komendant wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. mgr Dariusz Biel oraz JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Szczegółowe informacje o kampanii na rzecz walki z narkomanią dostępne są na stronie: http://www.stopnarkotykom.org.pl.