facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

SPOTKANIE Z MAGDĄ PIEKORZ

logo Przegląd filmów Magdy Piekorz zakończony dyskusją z ich autorką odbędzie się w piątek 15 marca w Miejskim Domu Kultury Południe w Katowicach Kostuchnie (przy ul. Boya-Żeleńskiego 83). Początek spotkania o 17.00. Magdalena Piekorz jest absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Program projekcji: Dziewczyny z Szymanowa (1997) - opowieść o liceum ogólnokształcącym, prowadzonym przez siostry zakonne (Brązowy Lajkonik na XXXI Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych w Krakowie, Nagroda TVP na I Przeglądzie Form Dokumentalnych); Franciszkański spontan (1998) - historia budowy bożonarodzeniowej szopki w bazylice w Katowicach Panewnikach (Nagroda Honorowa Jury na II Przeglądzie Form Dokumentalnych); Przybysze (1999) - opowieść o grupie awangardowych artystów, którzy osiedlili się w małej wsi Wolimierz, by tam uprawiać swą sztukę (Grand Prix European Review w Warszawie); Znaleźć, zobaczyć, pochować (2001) - film opowiadający o bosniackich kobietach, muzułmankach, którym antropolog Ewa Elwira Klonowski pomaga w odnalezieniu szczątków bliskich, zamordowanych przez Serbów; Labirynt (premiera na Śląsku) - opowieść o teatroterapii – rehabilitacji niepełnosprawnych poprzez udział w spektaklach teatralnych.