Osiemnaste urodziny Szkoły Języka i Kultury Polskiej

W najbliższy czwartek, 29 maja o godz. 19:00 w katowickim klubie Atmosfera odbędzie się niecodzienna impreza jubileuszowa - 18 urodziny Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Wśród gości znajdą się tegoroczni słuchacze szkoły, a także jej przyjaciele zza granicy (m.in. grupa studentów z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie). Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. Poza tradycyjnym urodzinowym tortem specjalnie na tę okazję został zaprojektowany drink o nazwie SJiKP, którym raczyć się będą wszyscy zaproszeni. Ponadto cudzoziemscy goście będą mieli okazję wziąć udział w wielu konkursach, które poszerzą ich znajomość polskiej kultury, a także dadzą okazję do rozwijania umiejętności językowych. Będzie można również obejrzeć krótki film ukazujący wycinki z życia szkoły. W odpowiedzi słuchacze z Kirgistanu obiecują zaprezentować film o swoim kraju. Zabawa - okraszona smacznym jedzeniem - będzie trwała do późnych godzin wieczornych, a goście będą świętowali bawiąc się przy polskiej i nie tylko polskiej muzyce.