FlaviAnet

Entering the high-precision era of flavour physics through the alliance of lattice simulation,
effective field theories and experiment

Wchodząc w erę wysokiej precyzji w fizyce zapachów poprzez pakt symulacji sieciowych
efektywnych teorii pola i eksperymentu

Celem sieci badawczo-szkoleniowych Marie Curie jest tworzenie struktury międzynarodowych treningów i szkoleń w instytucjach europejskich z których korzystać mogą naukowcy z różnych krajów, zwłaszcza stojący u progu kariery naukowej. Ważnym elementem programu jest szkolenie młodych badaczy poprzez umożliwienie im prowadzenia badań w wiodących ośrodkach europejskich pod opieką specjalistów z różnych, uzupełniających się dziedzin. Temat badań każdego przyjmowanego na stypendium naukowca jest uzgadniany pomiędzy nim a jego opiekunem naukowym, przy czym musi on mieścić się w obszarze określonym w projekcie.

Projekt FLAVIAnet dotyczy jednego z fundamentalnych pytań z fizyki cząstek elementarnych, którym jest zrozumienie zasad konstrukcji mas i parametrów mieszania fermionów oraz źródła ich replikacji, a zasadniczym celem projektu jest kształcenie młodej kadry specjalistów z dziedziny fizyki cząstek elementarnych. Uniwersytet Śląski jest partnerem projektu, a ponadto pełni rolę koordynatora polskiego węzła sieci, w skład którego wchodzą: Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk, Instytut Problemów Jądrowych im. Sołtana Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytet Warszawski.

W ramach projektu Uniwersytet Śląski przyjął dwóch młodych naukowców: mgr Konstantina Kanishcheva z Rosji na okres 1 roku oraz mgr Sergiya Iwashyna z Ukrainy na okres 2 lat.

Strona internetowa projektu: http://ific.uv.es/flavianet

Program: 6. Program Ramowy, Marie Curie Research Training Networks

Nr kontraktu: MRTN-CT-2006-035482

Okres realizacji: 1.10.2006 - 30.09.2010