facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wspieramy małych marzycieli

FMM

W czwartek 27 maja 2010 r. specjalnym gościem Uniwersytetu Śląskiego będzie 9-letni Kubuś z Tychów, podopieczny Fundacji Mam Marzenie

Niedawno, bo 11 maja 2010 r. podczas konferencji prasowej zorganizowanej w chorzowskim ogrodzie zoologicznym, przedstawicielowi Fundacji został przekazany prototyp uniwersyteckiej maskotki „USiołka”. Sympatyczny pluszak stał się przedmiotem charytatywnej aukcji internetowej, a dochód uzyskany z jego sprzedaży przyczynił się do spełnienia marzenia 9-letniego Kuby.

Kubuś, który marzył o własnym komputerze już jutro będzie się mógł nim cieszyć. Podczas spotkania, zaplanowanego na godzinę 14.00, będzie miało miejsce wręczenie upragnionego peceta.

 

Tego samego dnia przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego oraz wolontariusze Fundacji Mam Marzenie odwiedzą dzieci z Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. W wizycie udział weźmie prof. dr hab. Barbara Kożusznik, prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą.

Delegacji towarzyszyć będą studentki z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ, które dla małych pacjentów przygotowały wiele atrakcji. Nie zabraknie również maskotki Uniwersytetu Śląskiego, USiołka. W tę postać wcieli się student uczelni, który w usiołkowym przebraniu będzie zachęcał dzieci do uśmiechu, optymizmu i radości. Dla małych pacjentów przygotowano także drobne uniwersyteckie upominki.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.