Profesor Jon Ove Hagen Doktorem Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego

Zgodnie z decyzją Senatu Uczelni 20 maja 2008 roku tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego otrzyma Profesor Jon Ove Hagen z Uniwersytetu w Oslo w Norwegii, światowej sławy badacz lodowców i środowiska przyrodniczego obszarów polarnych, specjalizujący się w glacjologii arktycznej, autorytet w zakresie studiów nad relacjami pomiędzy zmianami klimatu a masami lodowymi w Arktyce, wypróbowany partner polskich wypraw oraz badań Uniwersytetu Śląskiego na Spitsbergenie (Svalbardzie). Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00 w Międzywydziałowej Auli Uniwersytetu Śląskiego przy Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu (ul. Będzińska 60). Dla osób chcących wziąć udział w uroczystości zapewniony będzie transport spod budynku rektoratu UŚ. Autobus do Sosnowca odjedzie o godz. 9:45. Powrót planowany jest około 13:30.