Konferencja "Złoto dla praw człowieka?"

Grupa katowicka Amnesty International zaprasza 15 maja na konferencję „Złoto dla praw człowieka? Pekin 2008”, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Głównym wydarzeniem konferencji będzie spotkanie z Youcai Wangiem. Youcai Wang to jeden z liderów protestów na placu Tiananmen w 1989 r. Program konferencji: 10:30 – 11:00: Prawa człowieka pod murem chińskim. Różne aspekty łamania praw człowieka w Chinach – Dariusz Stawik - grupa katowicka Amnesty International 11:00 – 11:20: Poezja i eseistyka chińskiego więźnia sumienia Shi Tao 11:30 – 12:20: Pokaz filmów o prawach człowieka w Chinach:
Egzekucje w Chinach. Raport Sky News Wywiad z Albertem Ho Chun-yan Prisoners in Freedom City
12:30 – 14:00: Spotkanie z Youcai Wangiem – jednym z przywódców protestów studenckich z placu Tiananmen z 1989 r. 14:10 – 15:00: Świat wobec Olimpiady w Pekinie – panel dyskusyjny; uczestnicy: Adam Sanocki - członek zarządu Stowarzyszenia Amnesty International dr Tomasz Słupik - Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego dr Małgorzata Lorencka - Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego