Server based computing - prezentacja technologii

Pełnomocnik Rektora ds. Informatyzacji serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w prezentacji Server based computing, która odbędzie się w dniu 28 lutego br. o godz. 12.00 w auli K. Lepszego (budynek rektoratu). Prezentację, której patronuje Prorektor ds. Nauki, Promocji i Współpracy prof. dr hab. J. Janeczek, przeprowadzi firma BCI z Krakowa (partner firmy Citrix). W 2001 roku na polecenie JM Rektora powstało opracowanie „Strategia informatyzacji Uniwersytetu Śląskiego w świetle najnowszych technologii informatycznych”. Przeprowadzane analizy wykazały, iż bardzo duże środki finansowe są corocznie przeznaczane na zakup komputerów typu PC, które bardzo szybko się starzeją, wymagają ciągłej modernizacji oraz wymiany. W związku z tym faktem pragniemy zaprezentować Państwu rozwiązania terminalowe, oparte na modelu Server-based computing, gdzie prawie 100% aplikacji wykonuje się na serwerze.