Dni Kultury Chorwackiej

Od 10 do 12 maja w Katowicach i Sosnowcu odbywały się Dni Kultury Chorwackiej, zorganizowane przez Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Ministerstwem Kultury Republiki Chorwacji, Ministerstwem Nauki i Technologii Republiki Chorwacji, Wydziałem Kultury Urzędu Miasta w Katowicach i Wydziałem Kultury i Sztuki Urzędu Miasta w Sosnowcu. W imprezach, wchodzących w skład tego wydarzenia, uczestniczyli m.in.: aktor i profesor Chorwackiej Akademii Teatralnej Joško Ševo, poeta, krytyk i profesor Uniwersytetu Zagrzebskiego Krešimir Bagić oraz JE Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce mr.sc. Ivan del Vechio. W ramach obchodów Dni Kultury Chorwackiej odbyły się: spektakle teatralne, wykłady, spotkania z literaturą chorwacką oraz wystawa fotografii.

Szczegółowa relacja z wydarzenia pdf

Fotoreportaż z Dni Kultury Chorwackiej pdf