UŁATWIENIA W KOMUNIKACJI TELEFONICZNEJ

Od początku roku zmieniły się zasady funkcjonowania uniwersyteckiej centrali telefonicznej (dotyczy abonentów budynków w Katowicach przy ul. Bankowej 8, 9, 11, 12, 12b i 14, Szkolnej 7 i 9, oraz przy Uniwersyteckiej 4). Od początku stycznia centrala obsługuje dodatkowy prefiks (o numerze 359), dzięki któremu można uzyskać bezpośrednie połączenie z numerem wewnętrznym. Dla przykładu: aby dodzwonić się do Biura Promocji i Karier Uniwersytetu Śląskiego należy najpierw wybrać prefiks (359) i potem numer wewnętrzny (1321), czyli razem: 3591321. Z telefonów wewnętrznych, uprawnionych do wyjścia na miasto (przez „0”), można uzyskać połączenie na telefony komórkowe, które – dzięki zamontowaniu tzw. cellingów – pozwalają na uzyskanie połączenia w cenie połączeń jak z numerem stacjonarnym. Należy jedynie wybrać z numeru wewnętrznego cyfrę „3” i po uzyskaniu sygnału wybrać numer telefonu komórkowego, ale bez początkowej cyfry „0” Aby dodzwonić się na centralę telefoniczną UŚ należy wybrać „7” lub „1000” (z uniwersyteckich numerów wewnętrznych), a z każdego innego aparatu: (359) 2400.