KATOWICE NA SYCYLII

logo Od 57 lat odbywa się w pierwszej połowie lutego w Agrigento na Sycylii Sangra del Mandorlo in Fiore - Święto Kwitnących Migadłowców - w ramach którego ma miejsce również Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. W tym roku wśród zaproszonych gości znalazł się także Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice", istniejący i działający przy Uniwersytecie Śląskim od ponad 30 lat. Tancerze i kapela będą mieli okazję zaprezentować rodzimy folklor podczas wielu pokazów i korowodów zorganizowanych na ulicach i placach Agrigento. Złożone z profesjonalistów jury wyłoni zwycięzcę festiwalu oraz przyzna specjalne wyróżnienia za oryginalne tańce, pieśni i stroje. Spośród wszystkich dziewcząt wybrana zostanie ostatniego dnia festiwalu Królowa Wiosny. Trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli!