facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Juwenalia Śląskie 2010

juwenalia

Muzyka, śmiech i spontaniczna zabawa. Ale nie tylko… Chodzenie na szczudłach, wysyłanie listów do rektora za pomocą balonów z helem, kino pod chmurką czy „igrzyska absurdu”, to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników tegorocznych Juwenaliów Śląskich.

15 maja 2010 r. rozpoczyna się – trwające osiem dni – coroczne studenckie święto. W tym czasie Katowice będą miastem wielu ciekawych wydarzeń, m.in. podczas licznych koncertów wystąpią zarówno zespoły studenckie, jak i gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Juwenalia to nie tylko zabawa, ale także forma integracji. Organizatorem święta są samorządy studenckie 13 śląskich uczelni, w tym Uniwersytetu Śląskiego.

Wśród tak wielu wydarzeń każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
W sobotę 15 maja studenci świętować będą z rozgłośnią Uniwersytetu Śląskiego, radiem „Egida”. Osiedle Akademickie UŚ w Katowicach-Ligocie wypełni się dobrą zabawą i muzyką. W programie znajdują się nietypowe gry i zabawy oraz aż cztery koncerty.

Niedziela, 16 maja to czas „kina pod chmurką”. Seanse filmowe na świeżym powietrzu poprzedzone zostaną takimi wydarzeniami, jak: grillowanie i karaoke. Całość rozpocznie poranna pobudka z udziałem instrumentów dętych – taką atrakcję zapewnioną mają mieszkańcy domów studenckich w Katowicach-Ligocie.

W poniedziałek 17 maja nastąpi uroczysta inauguracja Juwenaliów Śląskich i tradycyjny studencki przemarsz ulicami Katowic. W tym roku w korowodzie zobaczymy riksze oraz samochody zabytkowe i terenowe, średniowiecznych rycerzy i żołnierzy z pistoletami na wodę. O godz. 13.00 zaplanowano uroczyste przekazanie kluczy do bram miasta – wręczenia dokona prezydent Katowic Piotr Uszok. W wydarzeniu uczestniczył będzie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

We wtorek, 18 maja w Górnośląskim Centrum Kultury odbędzie się „Thriller Night” oraz kabareton z udziałem m.in. formacji Łowcy.B – gwiazdy wieczoru.

Natomiast 19 maja na uczestników Juwenaliów czeka Obciach Party, czyli impreza w klimacie polskiego disco.

Na czwartek 20 maja zaplanowane zostały: turniej bowlingowy, studenckie igrzyska absurdu oraz zabawa w kilkudziesięciu tysiącach litrów ciepłej piany to wydarzenia, które dostarczą dużej porcji rozrywki, pilnie uczącym się na co dzień, studentom.

Jednak najważniejszą imprezą Juwenaliów jest trwająca od 21 do 22 maja „Totalna Inwazja Studentów”, odbywająca się na lotnisku Muchowiec w Katowicach. Na uczestników wydarzenia czeka duża dawka muzyki. Wśród gwiazd polskiej estrady zobaczymy takie zespoły jak: Hey, Big Cyc, Raz, Dwa, Trzy oraz Muchy.

Szczegółowy program wydarzeń został opublikowany na stronie Juwenalów Śląskich:  http://www.juwenaliaslaskie.pl/planimprez2010.phtml.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.