PIENIĄDZE DLA BIBLIOTEKI

26 stycznia w gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbył się kolejny bal charytatywny na rzecz budowy Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego. Na balu bawiło się blisko 200 osób - przedstawicieli świata biznesu, nauki i kultury, a także władz samorządowych województwa oraz poszczególnych gmin. Gośćmi balu byli m. in.: prof. dr hab. Irena Lipowicz - Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Austrii, Jan Olbrycht - Marszałek Województwa Śląskiego oraz senatorowie - dr Krystyna Doktorowicz (Dziekan Wydziału Radia i Telewizji UŚ) i Adam Graczyński. Zabawa trwała do czwartej nad ranem. Głównym punktem programu balu była aukcja prac plastycznych śląskich artystów, w trakcie której udało się zebrać 22 tys. złotych. Na aukcji wystawiono 8 grafik i jeden obraz. Cena wywoławcza grafik wynosiła 800 złotych. Cztery z nich sprzedane zostały po 3 tys. złotych. W sumie na rzecz Biblioteki udało się zebrać 48 100 złotych. Z czego 26 100 złotych to kwota zebrana ze sprzedaży cegiełek wliczonych w cenę biletów. Szczególne podziękowania należą się władzom Województwa Śląskiego za nieodpłatne użyczenie pomieszczeń gmachu Urzędu Wojewódzkiego oraz Pani Grażynie Szołtysik - Dyrektorowi „Estrady Śląskiej”, współorganizatora balu, za pomoc okazaną w jego przygotowaniu.