Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim

26 kwietnia 2010 r. w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim.

Sukces odniosły reprezentantki Uniwersytetu Śląskiego. Dorota Cieslar, studentka II roku socjologii, zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej oraz wywalczyła tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski uniwersytetów w wadze lekkiej. Natomiast Anna Błachut - studentka III roku inżynierii biomedycznej - zdobyła mistrzostwo w wadze normalnej w klasyfikacji uniwersyteckiej.

Żeńska drużyna Uniwersytetu Śląskiego w składzie: Dorota Cieslar (socjologia), Anna Błachut (inżynieria biomedyczna), Daria Kasprzycka (filologia germańska), Daria Liberka (geografia), Aleksandra Trawkowska (filologia rosyjska), Sylwia Raczek (socjologia), Bernadeta Rogala (matematyka), Martyna Rudka (Międzynarodowa Szkoła Nauk Politycznych), Ewa Witoszyńska (pedagogika zdrowia), zdobyła złoty medal i tytuł Akademickiego Mistrza Polski w klasyfikacji uniwersytetów. W tym samym przedziale drużyna męska zajęła 8 miejsce. Trenerem sekcji jest pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu mgr Stanisław Bonk.