JAK SLAWISTA ZE SŁOWAKIEM

W piątek 18 stycznia JM Rektor UŚ prof. Tadeusz Sławek wraz z przedstawicielami Wydziału Filologicznego (głównie filologii słowiańskiej) weźmie udział w spotkaniu z Przewodniczącym Rady Narodowej Republiki Słowackiej Józefem Migašem, stojącym na czele delegacji słowackiej przebywającej z oficjalną wizytą w Polsce. Spotkanie odbędzie się w auli im. Kazimierza Lepszego (Rektorat UŚ, ul. Bankowa 12), początek o godz. 17.15. Trzydniowy program pobytu słowackich gości (17-19 stycznia), obejmuje między innymi piątkową wizytę na Śląsku; o zorganizowanie spotkania z przedstawicielami Uniwersytetu Śląskiego wystąpiła strona słowacka. Wizytę delegacji nadzoruje Biuro Stosunków Międzyparlamentarnych Kancelarii Sejmu RP.