ZŁOM: NIEZALEŻNY DEBIUT FABULARNY

Instytucja Filmowa "Silesia - Film" zaprasza na pokaz obrazu Radosława Markiewicza: Złom, będący częścią cyklu: Absolwenci Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Pokaz odbędzie się w piątek 18 stycznia o godz. 17.00 w Klubie Filmowym SILESIA w Katowicach (ul. Górnicza 5). Film Złom jest niezależnym debiutem fabularnym Radosława Markiewicza, dwudziestopięcioletniego absolwenta Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, zrealizowanym w technice cyfrowej. Film wyprodukował Lech Majewski. Jest to historia dwudziestoletniego Maćka Peksy – chłopaka, który po utracie pracy i mieszkania trafia do domu noclegowego. Razem z Michałem Gardą, starszym mieszkańcem domu, próbuje naprawić starego malucha i wyjechać nim w góry. Zamierzeniem reżysera było opowiedzenie historii obrazem, minimum dialogów umożliwia skupienie się na emocjach bohatera. W filmie wykorzystano naturalne wnętrza oraz grę amatorów- prawdziwie bezdomnych.