SPORTOWCY DLA WIELKIEJ ORKIESTRY

Turniej piłkarski z udziałem mistrzów Polski odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali sportowej MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie. Organizatorami rozgrywek są kluby uczelniane Akademickiego Związku Sportowego działające przy Uniwersytecie Śląskim i chorzowskim wydziale Wyższej Szkoły Bankowej. Patronat nad imprezą objęli: JM Rektor UŚ prof. Tadeusz Sławek, Prezydent Chorzowa Marek Kopel i Prorektor ds. Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie WSB prof. Zygmunt Przybycin. Zaplanowane na niedzielę rozgrywki odbędą się w godzinach od 11.00 do 16.00. W turnieju udział wezmą reprezentacje piłkarskie obydwu uczelni, a gwoździem programu będzie Pojedynek Mistrzów Polski: Clearex Chorzów vs Wisła Kraków. W czasie rozgrywek odbędzie się również aukcja gadżetów sportowych (koszulek z podpisami mistrzowskich drużyn, fotografii, akcesoriów sportowych i wielu innych). Bilet wstępu kosztuje 5 zł, a cały dochód z akcji przeznaczony zostanie oczywiście na rzecz X Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli dla ratowania życia noworodków. Dodatkowe informacje na temat turnieju mozna uzyskać w siedzibie AZS Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 14, pokój 200), tel.: 258 24 91.