facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konkurs filmowy w ramach kampanii społecznej „Stop Narkotykom”

Komenda Miejska Policji w Katowicach, Fundacja „Uśmiech Dzieciom” oraz Uniwersytet Śląski organizują konkurs filmowy „Stop Narkotykom – Bierzesz, Przegrywasz”. Na filmy lub prezentacje – antyreklamy narkotyków - organizatorzy czekają do 30 maja 2010 r. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas finałowego przeglądu filmowego 11 czerwca 2010 r. w Centrum Sztuki Filmowej „Kosmos” w Katowicach.

Dziekan Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz, obok nagród rzeczowych, zapewni zwycięzcom udział w warsztatach reżyserskich prowadzonych przez sławy polskiej kinematografii.

Do projektu aktywnie włączył się artysta Maciej Kot, który stworzył scenariusz filmu promującego akcję i zagrał w nim rolę narkomana. Jednocześnie artysta stał się twarzą kampanii.

Patronat nad kampanią społeczną na rzecz walki z narkomanią objęli Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. mgr Dariusz Biel oraz JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Szczegółowe informacje o kampanii społecznej dostępne są na stronie www.stopnarkotykom.org.pl.

Regulamin doc

Formularz doc