Spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem

28 kwietnia 2008 r. o godz. 12.00 w Auli im. K. Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego z wizytą gościć będzie prof. Leszek Balcerowicz - ekonomista, b. prezes Narodowego Banku Polskiego, wicepremier i minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski po II wojnie światowej, profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, doktor honoris causa kilkunastu uczelni krajowych i zagranicznych, wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami polskimi i międzynarodowymi, w tym Orderem Orła Białego. Spotkanie rozpocznie się wykładem pt. Rozmowy o ograniczonym państwie. Zainicjuje on cykl wykładów „Gazety Wyborczej” i Fundacji FOR „Rozmowy o dobrym państwie”. Na spotkanie zapraszają „Gazeta Wyborcza” oraz Fundacja FOR.