ŚLĄSKI OSKAR 2001 DLA UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO!

śląski Oskar Dzisiaj, tj. 14 grudnia Uniwersytet Śląski otrzymał Nagrodę Godła Promocyjnego "Śląski Oskar 2001". Nagrodę za wkład Uniwersytetu Śląskiego w rozwój edukacji, nauki i sztuki na Śląsku, a także za kształtowanie nowego wizerunku naszego Regionu, odebrał JM Rektor Prof. dr hab. Tadeusz Sławek. "Śląskie Oskary" zostały wręczone po raz pierwszy z inicjatywy redakcji "Gońca Górnośląskiego", który obchodzi 45-lecie. Kapituła nagrody "Śląski Oskar 2001" wyłoniła laureatów spośród kilkuset propozycji zgłoszonych do redakcji "Gońca Górnośląskiego". Kapituła nagrody "Śląski Oskar" pragnie poprzez nagrodę kreować wizerunek Śląska i śląskości nie tylko w skali kraju, lecz również we wspólnej Europie. Nagroda ma mobilizować instytucje, wzmóc zainteresowanie Śląskiem i tym wszystkim, co się tu i teraz dzieje. Twórcą i wykonawcą rzeźby Godła Promocyjnego Śląski Oskar jest znana śląska rzeźbiarka Lidia Sztwiertnia. dyplom W gronie nagrodzonych znaleźli się: · abp Damian Zimoń · Uniwersytet Śląski · EKLOG HOLDING · Południowy Koncern Energetyczny · PKO BP S.A. Region Śląsk · Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa oddziału Śląskiego · Miasto Katowice · Miasto Mikołów · CZW „Węglozbyt” S.A. · PPH UTEX · Telekomunikacja Polska · Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „BUDUS” S.A.