Dni Quebeckie w Uniwersytecie Śląskim

Już po raz trzeci Zakład Literatury Kanadyjskiej i Przekładu Literackiego w Uniwersytecie Śląskim organizuje Dni Quebeckie, które odbędą się w dniach 2-3 kwietnia 2008 roku w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki w Sosnowcu. Oprócz cyklu wykładów i prezentacji oraz projekcji filmu C.R.A.Z.Y, będącego niezwykłym obrazem montrealskiej popkultury lat 70, zostanie rozegrany konkurs studencki "Awantura o Kanadę". Szerzej o konkursie można poczytać na stronie Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki . Sponsorem trzeciej edycji Dni Quebeckich w Uniwersytecie Śląskim jest Polskie Towarzystwo Badań Kanadyjskich. Uwaga: Miej oczy szeroko otwarte! Zostań poszukiwaczem tajemnic i weź udział w awanturze o Kanadę. Od 17 marca 2008 roku, pośród zawieszonych na Uczelni liści klonu i lilii burbońskich wypatruj informacji. I pamiętaj, każdego dnia pojawiają się trzy nowe informacje!