KATOWICE ZNOWU WE FRANCJI

logo SZPiT UŚ Katowice Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice" przygotowuje się do kolejnego artystycznego tournee. Na specjalne zaproszenie Jeana Roche (nadzorującego i koordynującego z urzędu najważniejsze festiwale folklorystyczne odbywające się we Francji) tańcząca i śpiewająca agenda Uniwersytetu Śląskiego gościć będzie w znanej festiwalowej miejscowości Gannat. Wyjazd z Katowic nastąpi w czwartek 13 grudnia, a powrót we wtorek (18 grudnia). SZPiT zaproszony został do wzięcia udziału w bożonarodzeniowym koncercie kolęd w kościołach w Billom i Sancerre (14 i 16 grudnia) oraz pokazie taneczno-wokalnym, podczas którego zaprezentuje folklor Śląska, Łowicza i Żywiecczyzny (sobota, 15 grudnia). Warto przypomnieć, że członkowie Zespołu gościli we Francji (Bretania, Quimper) w drugiej połowie października, biorąc udział w kilkudniowej imprezie charytatywnej na rzecz potrzebujących polskich dzieci z Pomorza. Tymczasem wszystkich miłośników folkloru, chętnych zarazem do zwiedzania świata (w zamian za ciężka pracę z obowiązkowym śpiewem na ustach), członkowie i opiekunowie zespołu zapraszają po przerwie świątecznej na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek i środę w godzinach od 17.00 do 21.00. Siedziba Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” mieści się w budynku Rektoratu, przy ul. Bankowej 12, p. 402.