Promocja doktorska

Uroczysta promocja doktorska odbędzie się w czwartek 13 marca o godzinie 12.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 12, I piętro. Na uroczystość wręczenia dyplomów doktora habilitowanego i doktora nauk zapraszamy bliskich, przyjaciół i znajomych osób przystępujących do promocji oraz wszystkich zainteresowanych wydarzeniem.
  • dyplomy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk humanistycznych decyzją Rady Wydziału Filologicznego otrzymają:
    • dr hab. Ewa JURCZYK
    • dr hab. Mariola JARCZYK
    • dr hab. Krzysztof UNIŁOWSKI
  • dyplomy doktora w dziedzinie nauk humanistycznych decyzją Rady Wydziału Filologicznego otrzymają:
    • dr Monika PETER
    • dr Dorota CHŁOPEK
    • dr Aleksandra RUTKOWSKA
    • dr Magdalena FRĘŚ
    • dr Ewa ŁUPIŃSKA-ROGAŁA
    • dr Ewa ULITZKA
    • dr Monika KRAKOWSKA
    • dr Magdalena PLUSKOTA
    • dr Marta CUBER
    • dr Aleksandra Ewa BANOT
    • dr Agnieszka PLUTA
    • dr Łukasz ADAMCZYK
    • dr Tomasz NOWAK
    • dr Piotr BAJER
    • dr Tomasz PYZIK
  • dyplomy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk fizycznych decyzją Rady Instytutu Fizyki otrzymają:
    • dr hab. Jolanta PRYWER
    • dr hab. Maria JASTRZĘBSKA
  • dyplom doktora habilitowanego w dziedzinie nauk matematycznych decyzją Rady Instytutu Matematyki otrzyma:
    • dr hab. Roman BADORA
  • dyplomy doktora w dziedzinie nauk chemicznych decyzją Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii otrzymają:
    • dr Agnieszka MENCEL
    • dr Barbara PODESZWA
    • dr Robert MUSIOŁ
  • dyplomy doktora w dziedzinie nauk fizycznych decyzją Rady Instytutu Fizyki otrzymają:
    • dr Beata TYSZKA
    • dr Gabriela KRÄMER-MAREK
    • dr Barbara WOŹNIAKOWSKA
    • dr Aleksandra BIEGUN
    • dr Iwona DĘBIEC
    • dr Anna BAJOREK
    • dr Rafał KORLACKI
    • dr Wojciech BURIAN
  • dyplom doktora w dziedzinie nauk matematycznych decyzją Rady Instytutu Matematyki otrzyma:
    • dr Dorota WOLNA
  • dyplomy doktora w dziedzinie nauk teologicznych decyzją Rady Wydziału Teologicznego otrzymają:
    • dr Łukasz SZENDZIELORZ
    • dr Jarosław MIĘDZYBRODZKI
    • dr Janusz CHYŁA
    • dr Ryszard SKOWRONEK
Podsumowanie: 6 doktorów habilitowanych 1 pracownik Politechniki Łódzkiej 1 pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach 4 pracowników Uniwersytetu Śląskiego 28 doktorów w tym: 10 pracowników Uniwersytetu Śląskiego 18 pracowników innych uczelni i instytucji: - Akademii Polonijnej w Częstochowie - Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej - Akademii Jana Długosza w Częstochowie - Uniwersytetu Jagiellońskiego - Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie - Komendy Miejskiej Policji w Katowicach - Gimnazjum w Tychach - Szkoły Podstawowej w Bytomiu - Zakładu Inżynierii Środowiska Eko-Projekt w Pszczynie doktorzy habilitowani uzyskali stopnie naukowe w jednostkach: - Wydział Filologiczny - 3 osoby - Instytut Fizyki - 2 osoby - Instytut Matematyki - 1 osoba doktorzy uzyskali stopnie naukowe w jednostkach: - Wydział Filologiczny - 14 osób - Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii - 3 osoby - Instytut Fizyki - 6 osób - Instytut Matematyki - 1 osoba - Wydział Teologiczny - 4 osoby stopień naukowy doktora uzyskały w uniwersytecie śląskim 3272 osoby, natomiast stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskało w naszej uczelni 455 osób.